•  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 494
    کد: 40472
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۳/۰۲/۳۱

    برگزاری نمایشگاه السیت به عنوان تنها نمایشگاه تخصصی در حوزه شهر هوشمند در کشور عزم جدی مسئولین را در سطح ملی می طلبد

    دبیر نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهر الکترونیک(السیت) از برگزار نشدن این نمایشگاه در اردیبهشت ماه امسال خبر داد.
    برگزاری نمایشگاه السیت به عنوان تنها نمایشگاه تخصصی در حوزه شهر هوشمند در کشور عزم جدی مسئولین را در سطح ملی می طلبد

    به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، سید مهران حاتمی نژاد بیان کرد: بی تعهدی پیمانکار مجری منجر به به برگزار نشدن نمایشگاه السیت در اردیبهشت امسال و موکول شدن آن به زمان دیگر شد.
    وی با اشاره به اینکه نمایشگاه السیت مشهد تا کنون پنج دوره برگزار گردیده است و میبایست فارغ از حمایت سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری بصورت خودکفا اجرا گردد، عنوان کرد: دبیرخانه دائمی السیت با توجه به رویکرد جدید شهرداری مشهد مبنی بر عدم تأمین بودجه از محل منابع درآمدی سازمان فاوا پس از انجام مذاکرات مفصل با مجموعه های مجری نمایشگاهی، در سال گذشته حق برگزاری نمایشگاه السیت را بمدت 5 سال به گروه آوین افراز(مجری نمایشگاه الکامپ 92 تهران) واگذار نمود و مقرر شد علاوه بر هزینه های اجرا، هزینه های مربوط به اجاره سالن های نمایشگاه نیز توسط این گروه از محل فروش غرفه، اسپانسری و درآمدهای جانبی نمایشگاه پرداخت گردد. اما متأسفانه در آخرین روزهای سال گذشته گروه مذکور در کمال بی تعهدی اعلام نمود قادر به برگزاری نمایشگاه در پایان اردیبهشت ماه نمی باشد و دبیرخانه دائمی السیت را با مشکل مواجه نمود.از طرفی از آنجا که این دبیرخانه اعتبار لازم جهت برگزاری نمایشگاه را در اختیار ندارد تا مشخص شدن مجری دیگر که بتواند بصورت خودگردان نمایشگاه السیت را برگزار نماید امکان برگزاری وجود ندارد.
    همچنین حاتمی نژاد افزود به جهت جلوگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی، کلیه اطلاع رسانی ها، ثبت نام غرفه و کتاب، اسپانسری و ... در خصوص نمایشگاه السیت فقط از طریق سایت این نمایشگاه به آدرس www.elecitfair.ir و دبیرخانه دائمی با شماره تلفن 6006103 امکانپذیر می باشد.
    دبیر نمایشگاه السیت خاطر نشان کرد با توجه به هزینه های مالی و معنوی بسیاری که تا کنون برای پنج دوره برگزاری این نمایشگاه شده است و از آنجا که السیت تنها نمایشگاه تخصصی در کشور است که به مقوله مدیریت شهری و توسعه شهر هوشمند می پردازد، به جهت حفظ این مهم در مشهد الرضا(ع)، مشارکت و مساعدت مسئولین در سطح ملی را خواستار شده و اظهار امیدواری نمود تا تشکل ها و شرکتهای مجری در بخش خصوصی در برگزاری این نمایشگاه مشارکت نمایند.
    وی در پایان گفت برنامه هایی نیز در خصوص بین المللی شدن السیت پیش بینی شده است که میتوان به انجام مذاکره با ارگانایزر نمایشگاه Smart City بارسلون اسپانیا اشاره نمود و امیدواریم در صورت تبادل تفاهم نامه، هفتمین دوره السیت با تغییر نام و رویکرد به نمایشگاه شهر هوشمند به عنوان شعبه ای از نمایشگاه اسپانیا در مشهد برگزار گردد.
     

    تعداد بازدید: 494
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر