•  
    منبع خبر : دبیرخانه دائمی السیت
    تعداد بازدید: 1084
    کد: 27538
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۲/۰۴/۲۲

    سومین دوره مسابقات ملی رباتیک و برنامه نویسی همزمان با برگزاری نمایشگاه السیت92

    دبیرششمین نمایشگاه فناوری اطلاعات و شهرهوشمند "السیت" از برگزاری مسابقات رباتیک و برنامه نویسی همزمان با نمایشگاه السیت 92 خبر داد.
    سومین دوره مسابقات ملی رباتیک و برنامه نویسی همزمان با برگزاری نمایشگاه السیت

    به گزارش روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد " مهران حاتمی نژاد " هدف از برگزاری این مسابقات را شناساندن معنای درست رباتیک و مکاترونیک و برنامه نویسی به اشخاص علمی جامعه و مخصوصا قشر جوان و خلاق به عنوان آینده سازان کشور ذکر کرد و گفت: این دوره از مسابقات شانزدهم تا نوزدهم مهرماه سال جاری در دو نوبت صبح و بعدازظهر با همکاری اساتید و دانش پژوهان متخصص برگزار می‏شود.
    دبیرالسیت با اشاره به این که برگزاری این مسابقات طبق قوانین کشوری و جهانی مبتنی بر نوع مسابقات بوده و با رویکرد توجه به فرهنگ اسلامی ایرانی انجام خواهد شد، اظهار داشت: طراحی لیگ هایی مسابقاتی با دید صنعتی و نیمه صنعتی و شهری، فعال کردن دانش پژوهان برای انجام کارهای نیمه صنعتی و صنعتی و شهری، فعال نمودن پایه برنامه نویسی کامپیوتر و موبایل دربین دانش آموزان و دانشجویان کشور ، دسته بندی دانش پژوهان بر مبنای رتبه های علمی در مسابقات و ایجاد فضایی مبتنی بر علوم رباتیک و نشاط جوانان با توجه به فرهنگ اسلامی ایرانی، جزو مهمترین برنامه ها و رویکردهای برگزاری این مسابقات همزمان با نمایشگاه السیت می باشد.
    حاتمی نژاد ادامه داد: مسابقات رباتیک یاد شده در بخش های مسابقات ربات های جنگجو، ربات های تعقیب خط دانش آموزی، برنامه نویسی دانش آموزی، تعقیب خط ویژه، ربات های مین یاب، شبیه ساز، آتش نشان، ربات های نمایشی و طرح های ربات های شهری و ... برگزار خواهد شد که با توجه به برنامه ریزی های مختلف در این زمینه از جذابیت ویژه ای برای دانش آموزان و دانش پژوهان برخوردار خواهد بود.

    مسابقات توسط گروه علمی و پژوهشی رباتیک توس(صنایع نوین رباتیک توس ) و با حمایت سازمان ها و ارگان های مختلف از جمله سازمان صنایع و معادن خراسان رضوی , دانشگاه فردوسی مشهد , پارک علم و فناوری خراسان رضوی , آموزش و پرورش خراسان رضوی , سازمان بسیج علمی و پژوهشی خراسان رضوی , سازمان ورزش و جوانان خراسان رضوی و ... برگزار می گردد.
    شایان ذکر است : سایت اینترنتی robocit.elecitfair.ir در این زمینه فعال بوده و به مدت یک ماه کار ثبت نام از داوطلبان این مسابقات را انجام می دهد.
     

    تعداد بازدید: 1084
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر